top of page

Natural pigments

Darbs ar dabīgiem pigmentiem ir transformējošs process, kas nodibina vienojošas attiecības starp Cilvēku un Zemi. Minerālvielas kā krāsvielas ir izmantotas kopš aizvēsturiskiem laikiem. Tālā pagātnē cilvēki izmantoja krāsas estētiskiem nolūkiem, piemēram, ķermeņa dekorēšanai, arī rituālu un simbolu valodai. Krāsas tika plaši lietotas jau pirmajās alu mākslas zīmēs, gleznojumos, un tās tiek izmantotas arī mūsdienās. 
Pigmenti ir atrodami iežos un augsnē visā pasaulē. Dažādi minerāli rada savas unikālās, bieži spilgtās krāsas. 

 
 
Tie ir visur apkārt. Ceļojot, pavadot laiku dabā ir iespējams atrast ļoti daudz un dažādus dabas materiālus. Tos apstrādājot var iegūt krāsas, kas rada ļoti autentisku sajūtu. 
Akmeņu drūpošie gabali jūras krastā. Zeme un smiltis, kuras pārsteidz ar dažādu toņu daudzveidību. No kamīna izvilktās ogles un pelni. Ceļmalā izgāztas ķieģeļu kaudzes… 
Dodoties dabā un meklējot visdažādākos materiālus, es pilnībā saplūstu ar visu ko tā radījusi. Dziļāk izprotot šo ciešo saikni starp Cilvēku un Dabu. Atvērt acis un ieskatīties tajā dziļumā, kas ir mums apkārt. Tā nav tikai daba, ūdeņi, ceļi, cilvēki, tā ir dzīvības enerģija, dabas spēks, zināšanas un atklāsmes pašam par sevi. 

  

 
Katra krāsa piešķir īpašu nozīmi, krāsu spēli, emocijas un sajūtas, kuras tiek ieliktas katrā darbā ko radu. Es izjūtu atbildību un cieņu pret visiem materiāliem, un izbaudu katru procesa posmu, kas reizēm prasa ļoti lielu pacietību. Tomēr katru reizi, kad krāsa izplūst uz audekla, tā atkal rada manī sajūtu, ka viss ģeniālais ir vienkāršs. 

bottom of page